Koçak Gold , Anadolu’nun tarihsel mirasının ve kültürel zenginliğinin bir yansımasıdır. Firmamızın hikayesi, tıpkı altın gibi bu topraklarda başlamıştır. İlk olarak 1958 yılında Ankara’da kurulan ve perakende mağazası olarak faaliyete geçen Koçak Gold, ikinci neslin büyük hedefleri doğrultusunda toptan satışı da yürütmek için 1987 yılında İstanbul Kapalıçarşı’ya taşınmıştır. Önce üç küçük mağazası ile hizmet vermeye başlayan firma, daha sonra bu üç mağazayı birleştirip büyük bir mağaza açarak sektörde “büyük mağazacılık” ekolünün temsilcisi olmuştur. Bugün ise 7 katlı 1500 metrekarelik toptan satış yaptığı merkez binası ile sektörün marka vitrini konumundaki Nuruosmaniye Caddesi’nde yerini almıştır.

50. yılını 2008 itibariyle tamamlayan Koçak Gold, sektörde lider konumda olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. İç piyasada ciddiliği ve saygınlığı ile bilinen firmamız “mükemmel hizmet şirketi” olma prensibiyle müşterilerine değer vererek, dinamik bir ekiple çalışarak ve değişen sektörel ihtiyaçları karşılayabilecek teknolojilere duyarlı olarak bugünlere ulaşmıştır.

2008 yılı başında perakende organizasyonunun altyapısını tamamlayan firmamız hemen ardından önemli noktalarda kendi mağazalarını açmaya başlarken ayrıca önemli cadde ve alışveriş merkezlerinde bayilik vermeye başlamıştır. Gelecekte de pek çok noktada mağaza açmaya ve bayilik vermeye devam ederek tüm Türkiye’deki müşterilere ulaşmayı hedeflemektedir.